Proč vodu filtrovat?

Voda je základem života. Bez vody nemůže fungovat žádná z buněk v lidském těle a organismus bez ní nedokáže zabezpečit svou detoxikaci. Voda má totiž výbornou schopnost rozpouštět většinu látek do ní přicházejících. Pozitivním přínosem budiž právě zmíněná detoxikace. Na druhou stranu právě kvůli této schopnosti snadno hrozí její znečištění.

V dlouhodobém horizontu do těla společně s vodou dostáváme vše, co je v ní obsaženo. To dobré i to zlé.

Chraňte své zdraví

Ačkoli dnes řada lidí dbá na dodržování zdravého životního stylu, kvalita vody je často přehlížena. Přitom právě voda, kterou pijeme, má obrovský vliv na naše zdraví.

Co vlastně pijeme? Při sledování kvality vody se běžně uvádějí tři základní ukazatele – chemické a fyzikální, mikrobiologické/biologické a organoleptické. Pod těmito pojmy se poté ukrývají třeba nebezpečné herbicidy, těžké kovy nebo bakterie.

Kohoutková voda a její neduhy

Kohoutková voda obsahuje celou řadu nežádoucích látek, které mohou být pro člověka nebezpečné. Možná teď namítnete, že kohoutkovou vodu pijete, a přesto jste žádné obtíže nezaznamenali. Ano, akutní otravy chemickými látkami z pitné vody jsou poměrně vzácným jevem. Z dlouhodobého hlediska však tyto látky působí na lidské zdraví a nepříznivě jej ovlivňují. Zdravotní potíže se tedy mohou projevit v delším časovém horizontu.

"Více informací se dočtete na našem blogu"...

Šetřete svoji kapsu i firemní rozpočet

Balená voda je v rodinném i firemním rozpočtu nezanedbatelnou položkou. Přechodem na filtrovanou vodu můžete ušetřit tisíce korun.

Kolik můžete díky filtraci vody ušetřit?

V domácnosti

Jedna 1,5l lahev vody stojí přibližně 10 Kč. Pokud budeme počítat s jednou lahví na den (ačkoli reálně by měl člověk vypít ještě o něco víc), dostaneme se za rok na 3 650 Kč, což je také přibližná cena za roční údržbu vodního filtru. To znamená, že za stejné peníze můžete mít buď 1,5 l balené vody pro jednoho člověka na den, nebo neomezené množství té nejkvalitnější filtrované vody pro celou rodinu.

Ve vaší firmě

Zde už je úspora velmi individuální, protože se odvíjí od celkové spotřeby vody, počtu výdejních míst a samozřejmě také vaší současné ceny barelů. Rádi vám však sestavíme nezávaznou kalkulaci přímo na míru vašim potřebám.

Zlepšete životní prostředí kolem vás

Naše planeta je přehlcena plasty, které jsou všude kolem nás. Jen plastových lahví se každý den prodá přes 1,3 miliardy. Filtrací vody může za jeden rok každý z nás ulevit životnímu prostředí od 380 lahví a 30–45 kg CO2 vyprodukovaného při jejich výrobě. To není zrovna málo, nemyslíte?

Přechodem na filtrovanou vodu ulevíte nejen životnímu prostředí, ale také sobě. A teď nemluvíme jen o tahání těžkých balíků vody. Balená voda v sobě může ukrývat i zdraví nebezpečné látky.

Co je špatného na balené vodě?

Zdravotní dopad

Plastové lahve obsahují látku nazývanou bisfenol A (BPA). Díky ní jsou tyto obaly pevné a čiré. Problémem je však expozice slunečnímu záření, při níž se látka může uvolňovat do tekutiny.

BPA patří do skupiny tzv. endokrinních disruptorů a má velmi negativní dopad na lidské zdraví – narušuje hormonální rovnováhu jedince a je přímo spojována se vznikem některých typů rakoviny. Kromě toho může způsobovat i neurologické potíže nebo snižovat plodnost u žen.

Enviromentální dopad

Zdaleka ne každá plastová láhev vyhozená do odpadu bude recyklována a znovu použita. Některé plasty končí na skládkách, kde při svém následném rozkladu vypouští chemické látky do půdy. Značná část plastového odpadu poté končí v oceánech, kde má ničivé dopady nejen na obyvatele vodní říše.

Usnadní život a zvýší komfort